מרכז המבקרים

סדנת העוגבים שלנו פועלת גם כמרכז מבקרים. המקום ממוזג, ואנחנו מקיימים אירועים שונים:

"קפה ועוגב": מארחים קבוצה של אנשים, בין 20-60 אנשים, ונותנים להם הרצאה קצרה על העוגב, על תולדותיו ועל אופן פעלו והדגמה ("מיני-קונצרט").

הנה סרטון קצר מתוך המפגש הראשון על קפה ועוגב ב-22.1.22:

"סרטים ועוגבים": אותו דבר, אבל ההרצאה היא על מופעי העוגב בקולנוע במאה השנים האחרונות.

"העוגב היהודי": אותו דבר, אבל ההרצאה היא על מסורת בת 200 שנה של עוגבים בבתי כנסת.

במרכז המבקרים ניצבים של עוגבים קטנים שגדעון שמיר בנה, ועליהם אנחנו נותנים באירועי "קפה ועוגב" הדגמה של מיטב המוזיקה שנכתבה לאורך השנים לעוגב. המפגש הראשון מסוג "קפה ועוגב" בהנחייתי היה ב-22.1.2022, מאז קיימנו תריסר מפגשים כאלה. המפגש הבא יהיה בשבת ה-9 ביולי בשעה 16.00. אפשר להירשם אצלי עד יום רביעי ה-6 ביולי.

כמו כן התחלנו לקשט את הקירות בכמה מהחלילים הגדולים ביותר שינם בסדנה (8f ו-16f). בין חלילי ה-16f בולט רגיסטר הפדאל של הבומבארד. הבומבארד הוא רגיסטר עם לשוניות כפולות ורזונטור קוני ("גביע"). בגרמנית הוא נקרא לרוב "פומר" (בעוגב של ג'ראר לוי – כעת בשער העמקים – יש "פומר"). הבומבארד שלנו היה שייך לעוגב של מנזר הפרנציסקנים בירושלים ("סט. סביור").

צמוד לקיר המערבי, מעל דלת הכניסה, עומדים חלילי מתכת (8 f), על הקיר הדרומי, חלילי עץ (גדקטה 16f). ביום "וולנטין", ב-14.2., ביקרה אותנו יונה בסדנה והתיישבה בגוה 5.5 מטר על קצה אחד החלילים:

בימים אלה סיימנו להציב על הקיר הדרומי חלילי עץ גדולים (16f) מסוג "גדקט".

האירוע הראשון מסוג "קפה ועוגב", בהנחייתי, התקיים ב-22.1.22, האירוע הראשון תחת הכותרת "העוגב היהודי" היה ב-30 באפריל, לרגל יום השואה.

Augenblicke der Weihe, Nr. 1, Lewandowski
המפגש הבאים על קפה ועוגב יהיה ב-30 בספטמבר. לבירור שעה ולהרשמה נא לשלוח וואטסאפ לאורי שני 052-3317154
המפגש הבא על "סרטים ועוגבים "העוגב היהודי" ייתקים ב-15.10.

חזרה לעמוד הבית